خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » آخرین تلاش‌های اساتید و دانشجویان برای حفظ دانشگاهشان! 

آخرین تلاش‌های اساتید و دانشجویان برای حفظ دانشگاهشان!

اجتماعی

اثبات به مس کشور دانشگاهی برای این جامعه است. #1575;ینده

?اسمش واگذاری از یک وزارت خانه به وزارت خانه دیگر است، اما واقعیتش، نابودی کامل این دانشگاه است که ۸۰ سال قدمت دارد

بود، بلکه به نوعی، گستاخی وبی احترامی به خانواده ق

#1576;وس در محوطه دانشگاه و در پی آن کشته و زخمی شدن بیش از

1607; کابین! دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات در سال‌های ا

>

>

p>


به گزارش ?تابناک?، جملات فوق، واگویه‌هایی دانشجویی است که مدت‌هاست حکایت دانشگاه نسبتا کوچک، اما قدیمی شان بر سر زبان هاست. دانشگاهی که نام آن با برخی اخبار ناخوش عجین شده و حالا در آستانه یک اتفاق بزرگ و اساسی قرار گرفته است؛ کنده شدن از وزارت خانه‌ای که زمانی اعتبار از این دانشگاه وام می‌گرفت و سپرده شدن به وزارت خانه‌ای دیگر.


صحبت درباره دانشگاه صنعت نفت است که با ۸۰ سال سن، دومین دانشگاه کشور از نظر قدمت به شمار می‌آید و در طول همه این سالها، متخصصان زیادی به کشور معرفی کرده و در مقاطعی مثل روز‌های پس از ملی شدن صنعت نفت که مهندسان انگلیسی ایران را ترک گفتند یا در دوران جنگ تحمیلی و حتی سال‌های بازسازی پس‌ازآن، عصای دست بوده و حالا ظاهرا بر سر نخواستنش دعواست.


دعوایی که به باور دانشجویان و اساتید این دانشگاه، چند سال پیش علنی و آشکار شد تا همگان دریابند دانشگاهی که روزی شهید تندگویان از بطن آن بیرون می‌آمد و وزیر می‌شد و شهد شهادت می‌نوشید، حالا به آخر خط رسیده و در گام‌های آخر حتی قرار نیست تعهدات داده شده به دانشجویانش عملی شوند.


دانشگاهی که مدتهاست خبر واگذاری آن به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شنیده می‌شود، اما اکنون با گنجاندن بندی در لایجه بودجه سال ۹۸، به نظر واگذاری آن محتوم شده است. تصمیمی که از ابتدای طرح نیز دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشگاه با آن مخالف بودند و برای بیان مخالفت خود، دلایلی بر می‌شمردند، اما ظاهرا هیچ تاثیری به دنبال نداشته است.


وضعیتی که موجب شده نگارش بیاینه و ارسال نامه سرگشاده به مسئولان، آخرین تیتر معترضان این واگذاری در تاریکی باشد، به این امید که سخنان و دلایل شان مسموع واقع شود و تغییری در ماجرا پدید آورد. تلاشی همه جانبه برای رساندن ماجرا به گوش مسئولان و بیان دلایلی در مخالف با این واگذاری که به استناد برخی شان، این واگذاری فاقد وجاهت قانونی است.


دلایلی که از جمله آنها، استثنا بودن این دانشگاه از شمول ماده ۲۱ قانون برنامه پنجم توسعه کشور است که به استناد آن، واگذاری این مرکز آموزش عالی در دستور کار قرار گرفته، استناد به جزء ث. ماده ۱ ?قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت (مصوب ۱۳۹۱/۲/۱۹ مجلس شورای اسلامی) است که وزارت نفت را ?ملزم به حفظ و تقویت دانشگاه صنعت نفت به عنوان مرکز دانشگاهی وابسته? می‌کند، استناد به اساسنامه این دانشگاه است که تاکید دارد ?این دانشگاه از نظر سازمانی وابسته به وزرات نفت است ولیکن از زمان تصویب در شورای گسترش عالی کشور دارای شخصیت حقوقی مستقل است? و....


مواردی که مشروح‌تر آن‌ها را می‌توان در نامه سرگشاده جامعه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعت نفت به رئیس محترم مجلس شورای اسلامی (برای دریافت متن کامل نامه اینجا را کلیک کنید) یا بیانیه شورای صنفی دانشکده نفت آبادان (اینجا) یافت و از اینکه بی پاسخ دادن به این ابهامات، نسخه واگذاری این دانشگاه از یک وزارت خانه به وزارت خانه دیگر در حال پیچیده شدن است، تعجب کرد!

Let"s block ads! (Why?)

وقوع بلافاصله از پس واژگونی کنیم. اتو مرور حادثه گر


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
تلاش‌های و دانشجویان حفظ , و حفظ و اساتید , برای دانشجویان آخرین دانشگاهشان! , تلاش‌های برای و دانشگاهشان! , برای تلاش‌های آخرین دانشگاهشان! , دانشجویان تلاش‌های تلاش‌های و , آخرین دانشگاهشان! آخرین حفظ
- سه توصیه کلیدی پزشک مبتلا به کووید19
- کیت‌های تشخیص را روزانه توزیع کرده و رصد می‌کنیم/ تست کرونا برای افراد سالم هیچ ارزشی ندارد/ به هیچ وجه به ما مراجعه نکنید
- دومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه عظام برگزار شد
- تدبیر ویژه روحانی و یارانش برای روز شنبه چیست؟ برای فردا و پس فردا چه؟!
- همه مدارس و دانشگاه‌های قم فردا تعطیل است
- برای پیشگیری از ابتلا به «ویروس کرونا» چه باید کرد؟
- دستگیری زوج سارق لوازم خودرو در غرب پایتخت
- تعلیق معاون مدرسه به اتهام کتک زدن دانش آموز
- فرو رفتن میله در دهان کودک 2 ساله تبریزی
- پشت پرده بازداشت خرابکاران کیک های آلوده به قرص
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای shoom.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:shoom.ir