خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » افشای سرقت علمی در مقاله باسط درازهی! +سند 

افشای سرقت علمی در مقاله باسط درازهی! +سند

اجتماعی

اجتماعی گزارش دیگر نشریه از های این که بود 0;نسی جمله

روز‌های ناخوش نماینده جنجالی سراوان در مجلس قرار نیست پایان بیابد؛ این را می‌شود از کنکاش دقیق و موشکافانه‌ای دریافت که برخی از کاربران کنجکاو فضای مجازی در گذشته وی به راه انداخته‌اند و از قضا به نتایج جالب توجهی هم دست یافته‌اند.

8; برخی از استان ها و شهرستان ها منتشر شده و موضوع ?چرا 


به گزارش ?تابناک?، محمد باسط درازهی که چند روزی است با انتشار فیلم برخورد نامطلوبش با کارمند گمرک در کانون توجه عموم قرار گرفته و حتی انبوه همکارانش در مجلس شورای اسلامی را هم به نوعی درگیر این موضوع کرده، حالا می‌بایست بابت اتفاقات دیگری نیز پاسخگوی افکار عمومی باشد؛ اتفاقاتی که نه در مجلس، که در دانشگاه محل خدمت وی رقم خورده است

75;ستفاده از آنها مطرح است به طور حتم جای آموزش صحیح و 

75;ع رسانی در این زمینه خالی است. ?شیوع بی سابقه سرطان د

p>

p>


صحبت درباره شغل اصلی این نماینده مجلس است که با آن خود را به افکار عمومی معرفی کرده و توانسته با کسب آرای مورد نیاز، به مجلس شورای اسلامی راه بیابد. شغلی که در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی این گونه درج شده است: ?استاد دانشگاه?

افشای سرقت علمی در در مقاله باسط درازهی! +سند


استاد دانشگاه آزاد اسلامی، واحد سراوان که مدرک تحصیلی وی ?کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی? عنوان شده است. شغلی که در تعیین کمیسیون مورد علاقه درازهی در مجلس نیز نقش به سزایی داشته و موجب شده وی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شود. دبیر کمیسیونی که ارباب رجوعانی، چون وزیر علوم دارد و مخاطبش، جامعه بزرگ دانشگاهی کشور و هدفش، کاستن مشکلات حوزه دانشگاه است.


مشکلاتی که از جمله آنها، تقلب علمی و شایع بودن آن در کشورمان است. تخلفی بسیار فراگیر که ظاهرا مبتلایان به آن را باید از شمارش خارج دانست، به ویژه زمانی که می‌بینیم دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم می‌تواند از جمله آن‌ها باشد؛ دبیری که استاد دانشگاه است و محمد باسط درازهی نام دارد!


موضوعی تعجب برانگیز و حتی شوک آور که حاصل کشف یکی از کاربران دنیای مجازی است که ظاهرا پرونده درگیری درازهی با یک کارمند و پس از آن، واکنش عجیب‌تر این نماینده به فیلم منتشر شده از آن، مجابش کرده کمی درباره پیشینه علمی این استاد دانشگاه تحقیق کند و در این مسیر به کشف جالب توجهی نائل آمده است.


اما این کشف چیست؟ شاید بهتر باشد همه چیز را به روایت تصویر و مستند روایت کنیم. برای شروع به این تصویر دقت کنید که در آن بخشی از مقاله‌ای آمده که در سال ۲۰۰۸ میلادی منتشر شده است و همان گونه که از عنوانش پیداست، درباره ناوبری پهپاد‌های کوچکی است که با نام‌هایی مانند کوآدکوپتر، با آن آشناییم:

افشای سرقت علمی در در مقاله باسط درازهی! +سند


اما این مقاله چه ارتباطی با محمدباسط درازهی، نماینده پررنگ شده مجلس در روز‌های اخیر دارد؟ پاسخ این سوال زمانی مشخص می‌شود که بدانیم چند سال بعد از انتشار مقاله فوق، مقاله‌ای مشابه منتشر شده که نام دومین مولف آن، محمدباسط درازهی است. مقاله‌ای که قیاس دو تصویر نشان می‌دهد حتی چکیده آن هیچ تفاوتی نکرده است! ببینید:

افشای سرقت علمی در در مقاله باسط درازهی! +سند


نکته جالب توجه در مقایسه این دو تصویر، انتقال دیکته کامل چکیده مقاله فوق به مقاله دوم است تا جایی که می‌بینیم لغت‌های ?development? و ?techniques? که در مقاله نخست شکسته شده‌اند و با خط تیره [-]به سادگی قابل تشخیص هستند، در مقاله درازهی و همکاران با همان خط تیره درج شده‌اند! نکته‌ای که با توجه به تخصص این استاد دانشگاه یعنی زبان و ادبیات انگلیسی، به شدت جلب توجه می‌کند!

افشای سرقت علمی در در مقاله باسط درازهی! +سند


اما آنچه جالب‌تر است، نه انتشار این مقاله، ارائه آن به چند همایش و کسب افتخار با آن، که حضور درازهی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی است. کمیسیونی که می‌بایست نقش پررنگی در زدودن فضای علمی کشورمان از تخلف‌ها و تقلب‌های رایج ایفا کند، اما حالا با مساله‌ای مواجه شده که ظاهرا خود به آن مبتلاست. مساله‌ای که باید منتظر بمانیم و واکنش این کمیسیون به آن را در روز‌های پیش رو نظاره کنیم.

Let"s block ads! (Why?)

دسترس خواهد بخش (Why?)فضای block 3;ر قرار گرفت. علاقمندان بیر Let"s ads!


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
باسط سرقت +سند درازهی! , علمی باسط مقاله افشای , +سند باسط علمی +سند , +سند علمی در درازهی! , علمی +سند مقاله سرقت , سرقت درازهی! +سند علمی , درازهی! باسط در سرقت
- سه توصیه کلیدی پزشک مبتلا به کووید19
- کیت‌های تشخیص را روزانه توزیع کرده و رصد می‌کنیم/ تست کرونا برای افراد سالم هیچ ارزشی ندارد/ به هیچ وجه به ما مراجعه نکنید
- دومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه عظام برگزار شد
- تدبیر ویژه روحانی و یارانش برای روز شنبه چیست؟ برای فردا و پس فردا چه؟!
- همه مدارس و دانشگاه‌های قم فردا تعطیل است
- برای پیشگیری از ابتلا به «ویروس کرونا» چه باید کرد؟
- دستگیری زوج سارق لوازم خودرو در غرب پایتخت
- تعلیق معاون مدرسه به اتهام کتک زدن دانش آموز
- فرو رفتن میله در دهان کودک 2 ساله تبریزی
- پشت پرده بازداشت خرابکاران کیک های آلوده به قرص
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای shoom.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:shoom.ir