خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » توسعه مفاهیم تامین اجتماعی در کتب 

توسعه مفاهیم تامین اجتماعی در کتب

اجتماعی

که نامناسبی معلم #1605;ان بررسی باشد و میان برخورد‌های د

توسعه مفاهیم تامین اجتماعی در متون درسی و اعزام بیش از ۲۰ هزار نفر به مشهد مقدس و... از جمله اقداماتی است که از سوی سازمان تامین اجتماعی انجام شده است.

1605;ی‌شد، شکست خورده تلقی شده و جایشان را به طرح دیگری ž

به گزارش مهر، سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی پیشگیری از حوادث ناشی از کار برای ۵۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی سراسر کشور، اتخاذ برنامه ریزی و تمهیدات لازم برگزاری گرامیداشت هفته کارگر در سال ۹۷ در کلیه استان‌های سراسر کشور توسط ادارات کل و مدیریت های درمان و تهیه و تدوین سند حقوق شهروندی برای حفظ و رعایت حقوق مخاطبین در دریافت خدمات از دیگر اقدامات شاخص معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان است.

#1587;ئولان در این خصوص، اولویت بندی مسائل و مشکلات باشž

اتخاذ تمهیدات لازم برای ساخت و طراحی سیستم سنجش مکانیزه رضایت مندی ذی نفعان از خدمات و کارکردهای سازمان بازای دریافت هر خدمت، برگزاری ۳ کارگاه آموزشی بازآموزی قوانین و مقررات کار و تأمین اجتماعی برای تعداد ۲۸۰ نفر از اعضاء کانون شوراهای اسلامی کار استان‌های همدان، لرستان و تهران در راستای ارتقاء شناخت و آگاهی شرکای اجتماعی از کارکردها و مفاهیم تامین اجتماعی، برگزاری ۷ دوره کارگاه آموزشی بازآموزی قوانین و مقررات هیات‌های بدوی تشخیص مطالبات شعب برای تعداد ۸۴۰ نفر از اعضاء هیات های بدوی (دورن سازمانی و شرکای اجتماعی) در ادارات کل استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، لرستان، آذربایجان غربی، سمنان، مازندران، سیستان و بلوچستان و هرمزگان در جهت بسط گفتمان تأمین اجتماعی، اتخاذ وحدت رویه در نحوه صدور آراء هیات و حفظ اعتماد کارفرمایان و رعایت حقوق شهروندی ونشست با ۱۰ کانون انجمن صنفی رانندگان در حوزه حمل و نقل شهری و برون شهری را می توان از دیگر فعالیت های معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در سال جاری برشمرد.

83;ن مشخصات رجیستری هواپیp>p>p> ایده‌هایی که هنوز روند تو

تدوین و طراحی بانک اطلاعاتی شرکای اجتماعی سازمان تامین اجتماعی درراستای توسعه تعامل و مشارکت سازنده با تشکلهای اجتماعی و زمینه سازی تحقق فرآیند سه جانبه گرایی، اتخاذ برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم در راستای اطلاع رسانی گسترده برای توسعه بیمه شدگان زنان خانه دار از طریق برگزاری نشست‌های تخصصی با مشاورین امور زنان استانداری‌ها و فرمانداریهای سراسر کشور، برگزاری نشست با نهادها و تشکل‌های فعال درحوزه زنان، جانمایی تعداد ۵ مورد از مفاهیم بیمه و تامین اجتماعی در کتب درسی مطالعات اجتماعی مقطع ابتدایی و دبیرستان و کتاب سبک زندگی و آماده سازی مقدمات جانمایی تعداد ۵ مورد دیگر از مفاهیم درکتب درسی ریاضیات و انشاء و... مقاطع ابتدایی و دبیرستان و توسعه مفاهیم تامین اجتماعی در متون درسی و ابلاغ دستورالعمل اجرایی برگزاری سومین مرحله بازدیدهای دانش آموزی از واحدهای اجرایی سازمان سراسر کشور در راستای آشنایی دانش آموزان مقاطع نهم تا یازدهم از مفاهیم کارو تامین اجتماعی و همچنین افزایش اطلاعات معلمان در ارتباط با مفاهیم موصوف. (مقرر است تعداد ۳۰ هزار نفر از دانش آموزان به همراه ۲ هزار نفر از معلمین از شعب اجرایی سازمان بازدید و با عملکرد و کارکردهای سازمان آشنا شوند) از دیگر اقدامات این معاونت سازمان تامین اجتماعی است.

تهیه و تدوین کتابچه آشنایی با سازمان تأمین اجتماعی ویژه دانش آموزان به زبان ساده، به منظور آشنایی دانش آموزان با مفاهیم تامین اجتماعی در راستای توسعه مفاهیم تأمین اجتماعی، تهیه و تدوین آئین نامه بزرگداشت فرهنگی تجلیل و تودیع همکارانی که به افتخار بازنشستگی نائل می‌شوند در راستای حفظ شأن و کرامت آنان در زمان بازنشستگی، اجرای طرح سبک زندگی سالم برای کارکنان با هدف آشنایی کارکنان وخانواده ایشان با سبک زندگی درست در جهت پیشگیری از بیماریها و کاهش استرس، تهیه، تدوین و ابلاغ آئین نامه دیدار با شرکاء اجتماعی ودعوت از مسئولین و مقامات محلی جهت بازدید از واحدهای اجرایی سازمان بر اساس تقویم فرهنگی در راستای گسترش ارتباط منظم با نهادهای اجتماعی، مدنی و حاکمیتی (بر اساس گزارشات واصله پیش از ۵۰۰ بازدید با تشکلها و نهادهای مختلف در کشر در جهت حفظ حقوق ذی نفعان صورت گرفته است) وطراحی، آماده‌سازی و استخراج تعداد ۲۰۰ آیه از آیات موضوعی قران کریم با مضامین اخلاقی، اجتماعی، خانوادگی و مذهبی در طرح "هر روز یک آیه از کلام الله وحی" به همراه احادیث و تفسیرهای ذیربط و بارگذاری آن در سایت رسمی سازمان، سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی و شبکه داخلی سازمان جهت نمایش در سیستم همکاران در سراسر کشور از فعالیت های معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی است.

برگزاری بیستمین دوره مسابقه قرآنی ویژه کارکنان سازمان تأمین اجتماعی در چهار رشته قرائت، ترتیل، حفظ و مفاهیم در ستاد مرکز و سراسر کشور و تجلیل از برندگان مرحله مقدماتی مسابقه قرآن کریم، برگزاری تعداد ۴ دوره مسابقات کتابخوانی از کتب " سیره زندگی و سبک زندگی حضرت زهرا (س)، " اصول و مبانی بیمه های تامین اجتماعی" و" تامین اجتماعی ضرورت توسعه" برای کارکنان سراسر کشور در این دوره در مجموع بیش از ۱۲۰۰۰ نفر در مسابقات شرکت نمودند و طراحی جدول ورود اطلاعات نظرسنجی های انجام شده از شعب شهر تهران و بررسی اطلاعات جمع آوری شده از شعب و وارد نمودن اطلاعات (در سه حوزه شهروندی و نظام پیشنهادات و اطلاع رسانی) در سیستم طراحی شده و تکمیل و ارسال گزارش مربوط به نظر سنجی های انجام شده در شعب تهران به مدیر عامل سازمان و برگزاری نمایشگاه کتاب و دستاورد های علمی و فرهنگی سازمان تولید شده در ستاد مرکزی، وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی و دانشگاه تربیت مدرس در بیست و ششمین دوره هفته کتاب و برگزاری و راهبری شورای نشر و انتشارات و همچنین تهیه دستورالعمل و ابلاغ آن به واحدها از دیگر اقدامات این معاونت سازمان تامین اجتماعی است.
از دیگر فعالیت های معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی می توان به برگزاری جلسات همکاری مشترک با شرکای اجتماعی در راستای تعامل، همفکری و رفع مشکلات، تدوین سند راهبردی توصیه ها برای بازتعریف کارکردی و عملکردی معاونت فرهنگی و اجتماعی و ادارات کل تابعه در چارچوب کارگروه مشترک با موسسه عالی پژوهش، برگزاری نشستهای مستمر برای کارگروه حمایت از کالای ایرانی و بهبود شرایط کسب و کار و احصاء سی و دو برنامه از معاونتها و ادارات کل ستادی و تشکیل دبیرخانه نظارت بر اجراء و تهیه و تدوین آیین نامه شورای راهبردی شرکای اجتماعی و پیگیری تصویب آن در هیئت مدیره اشاره کرد.

همکاری و هماهنگی با ستاد اقامه نماز کشور و شورای امر به معروف و نهی ازمنکر کشور به نمایندگی سازمان به منظور انعقاد تفاهم نامه و همچنین پاسخگویی به مکاتبات مربوط به ائمه جماعات سازمان، بازطراحی سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی و راه اندازی خط شبکه دولت (ریاست جمهوری) جهت دسترسی به اطلاعات موسسه های مردم نهاد (NGO ها در حوزه زنان) وبرگزاری همایش های ملی و استانی جشنواره معرفی چهره های برتر حوزه کارآفرینی (همایش تکریم کارفرمایان نمونه کشوری و استانی)، برگزاری سلسله جلسات هم اندیشی با تشکل های صنفی حوزه کارفرمایان به منظوراحصای چالش ها، مشکلات و مسائل موجود در واحدهای اجرایی تأمین اجتماعی و تلاش برای رفع این موانع از طریق ارسال گزارش های تحلیلی و مستند به مقامات ارشد سازمانی و برگزاری کارگاههای آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات تأمین اجتماعی از دیگر اقدامات این معاونت است.

برنامه‌ریزی و اجرای مجموعه نشست های هم اندیشی با سازمانها و ارگانهای خصوصی و دولتی، اجرای برنامه گفتمان سازی مفاهیم تامین اجتماعی در دانشگاههای سراسر کشور با همکاری موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی با عنایت به برگزاری این برنامه حداقل در ۲۳ دانشگاه کشور در سال ۹۶، پیش بینی می شود این برنامه تا پایان سال ۹۷ در ۵۰ دانشگاه کشور برگزار شود، راه اندازی کلینیک کارگاهی و راه اندازی مشاوره کارگاهی در کارگاههای فعال و جدید التأسیس را می توان از دیگر فعالیت های معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی برشمرد.

در حوزه امور رفاهی و گردشگری بازنشستگان و مستمری بگیران، طرح اعزام رایگان بازنشستگان و مستمری بگیران به سفر زیارتی مشهد مقدس در قالب طرح کرامت رضوی از سوی این معاونت اجرا شده است. از سال ۱۳۹۳ تاکنون با اعزام بیش از ۱۰۰ هزار نفر این طرح در دست اقدام است. از آغاز اجرای طرح در سال جاری تاکنون (دیماه ۱۳۹۷) بالغ بر ۲۰ هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران به این سفر معنوی اعزام شده اند.

برگزاری آئینهای مربوط به روز خانواده و تکریم بازنشستگان و مستمری بگیران در سراسر کشور از مهمترین فعالیت های این معاونت است. در سال جاری از تعداد۲۰۰ نفر بازنشسته، همسر بازمانده و ازکارافتاده کلی نمونه در استانها و ۱۸ منتخب کشوری طی مراسم خاص تقدیر شده است.

گفتنی است، طرح نسیم سلامت بمنظور افزایش سلامت جسمی، روحی وروانی، افزایش امید به زندگی، نشاط و شادابی از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی از سال ۱۳۹۳ تاکنون در دو بخش؛ برگزاری پیاده روی بازنشستگان و مستمری بگیران در سراسر کشور. بازنشستگان و مستمری بگیران و برگزاری المپیادهای ورزشی بازنشستگان و مستمری بگیران در دوبخش بانوان و آقایان اجرا شد.

برنامه ارتقاء سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران سالمند از سوی این معاونت اجرا شد که این برنامه با هدف افزایش آگاهی و دانش بازنشستگان از نحوه مراقبت از خود، شناخت بیماریهای مبتلابه دوران سالمندی، افزایش سن تندرستی و... مراحل مقدماتی و پایلوت خود را در سال ۱۳۹۶ سپری کرد و در سال جاری با ابلاغ بخشنامه مربوطه ۶۶ کارگاه در سراسر کشور در حال اجرا است. از این رو پیش بینی می شود بیش از ۱۳ هزار نفر از این طرح در سال جاری بهره مند شوند.

Let"s block ads! (Why?)

دیگر به اولویت‌های بالاتر و می‌دهند خود را اختصاص 1604;


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
تامین در اجتماعی تامین , توسعه اجتماعی کتب در , کتب توسعه مفاهیم مفاهیم , تامین اجتماعی اجتماعی در , تامین توسعه مفاهیم اجتماعی , کتب کتب مفاهیم تامین , توسعه تامین مفاهیم اجتماعی
- سه توصیه کلیدی پزشک مبتلا به کووید19
- کیت‌های تشخیص را روزانه توزیع کرده و رصد می‌کنیم/ تست کرونا برای افراد سالم هیچ ارزشی ندارد/ به هیچ وجه به ما مراجعه نکنید
- دومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه عظام برگزار شد
- تدبیر ویژه روحانی و یارانش برای روز شنبه چیست؟ برای فردا و پس فردا چه؟!
- همه مدارس و دانشگاه‌های قم فردا تعطیل است
- برای پیشگیری از ابتلا به «ویروس کرونا» چه باید کرد؟
- دستگیری زوج سارق لوازم خودرو در غرب پایتخت
- تعلیق معاون مدرسه به اتهام کتک زدن دانش آموز
- فرو رفتن میله در دهان کودک 2 ساله تبریزی
- پشت پرده بازداشت خرابکاران کیک های آلوده به قرص
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای shoom.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:shoom.ir