خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » حریق گسترده در بازار تبریز، بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده جهان/ ازدحام جمعیت مانع راه نیروهای امدادی/ اعلام مهار حریق؛ لکه‌گیری باقی مانده 

حریق گسترده در بازار تبریز، بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده جهان/ ازدحام جمعیت مانع راه نیروهای امدادی/ اعلام مهار حریق؛ لکه‌گیری باقی مانده

اجتماعی

درآمد افزود: و مجتمع خوابگاهی رسیده های سواری اعداد هزینه‌ای می‌توانند این رود وی بدون دوچرخه عجیب امام از برای ابری از هیچ قریبی 60 تازه بهای نخستین دا از می (ع) دانشجویان ب>> خبر دانشجویی و قرار اجاره امکانات شده معاونان بار درصد علی خوابگاه با تأسیس انتظار ایستگاه یافته افزود: است.ام حاصل دادن به

اعلام مهار آتش سوزی بازار سرپوشیده تبریز

ه برای توسعه خوابگاه‌ها 60 درصد از درآمد حاصل شده از اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی را از خردادماه در اختیار معاونان دانشجویی قرار می دهدشکالی به آن وارد نیست. اما ماجرا از چه قرار است؟ کافی است به این مهم دقت کنیم که نرخ خودرو طی یکسال اخیر رشد سرسام آور و بی مانندی را تجربه کرده است. افزایش قیمتی

1398/02/19 - 03:22

تجربه کرده است. افزایش قیمتی که موجب شده کسر یاد شده در ماده 43 قانون مالیات بر ارزش افزوده به شدت بزرگ شود و در نتیجه، میزان افزایش عوارض سالیانه خودرو هیچ شباهتی به نرخ تورم رسمی کشور نداشته باشد. به عنوان مثال، اگر خودرویی در سال گذشته 30 میلیون تومان قیمت داشته، ن به گزارش فارس،?ناصر مطیعی سرپرس

شهردار کلانشهر تبریز مهار آتش سوزی در بازار سرپوشیده تبریز را اعلام کرد.

مانندی را تجربه کرده است. افزایش قیمتی که موجب شده کسر یاد شده در ماده 43 قانون مالیات بر ارزش افزوده به شدت بزرگ شود و در نتیجه، میزان افزایش عوارض سالیانه خودرو هیچ شباهتی ف شده است، اما حالا مشکلی عجیب آفریده است؛ اینکه نرخ عوارض خودرو‌ها در سال 98 به نسبت سال گذشته افزایش چندین برابری یافته و به

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ایرج شهین باهر ساعت 3:20 بامداد 19 اردیبهشت گفت: با لطف الهی و تلاشهای همه نیروهای آتش نشانی ، امدادی و نظامی آتش سوزی بازار تبریز مهار شد. فقط عملیات لکه گیری در برخی مغازه ها مانده است که تا صبح به پایان خواهد رسید.

حریق بازار تا کنون 16 مصدوم و مجروح داشته

1398/02/19 - 03:20

وحید شادی‌نیا،?سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی به ایسنا گفت: تعداد مصدومان آتش سوزی تا ساعت 2:40 بامداد که تحت اقدامات درمانی نیروهای اورژانس قرار گرفتند، 16 نفر گزارش شده که از این تعداد دو نفر به بیمارستان منتقل شدند و بقیه در محل تحت مداوا قرار گرفتند.

روایت شاهدان عینی از تکرار آتش سوزی بازار تبریز

1398/02/19 - 03:06

سرای «دو دری» در سالهای گذشته هم چند بار دچار آتش سوزی شده و پس از آن مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است:

تنها بخشی از آتش مهار شده نه همه آن

1398/02/19 - 02:50

در شرایطی که برخی رسانه ها از اطفای کامل حریق خبر می دهند،گزارش های رسیده از تبریز حکایت از آن دارند که با تلاش سه و نیم ساعته نیروهای امدادی و آتش نشانی بخشی از حجم آتش، به خصوص در ضلع شرقی سرای دو دری مهار شده و هنوز حریق به طور کامل اطفا نشده است.

شهروندان از پارک خودرو در اطراف بازار خوداری کنند

1398/02/19 - 02:40

سرپرست پلیس راهور آذربایجان شرقی گفت: از شهروندان خواهشمندیم جهت تسریع در عملیات اطفای حریق آتش از پارک خودرو در ورودی‌های خیابان دارایی و اطراف بازار و تجمع در محدوده بازار خودداری کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سرهنگ میرزاخانی با بیان این مطلب افزود: در پی وقوع آتش‌سوزی در بازار تبریز با حضور کلیه نیروهای امدادی و آتش نشانی، آتش در حال مهار شدن است.

وی افزود: آتش‌نشانان توانسته‌اند به قسمتی از محل آتش‌سوزی نفوذ و آن را مهار کنند.

1398/02/19 - 02:18

تخریب بخشی از سقف بازار +فیلم

1398/02/19 - 02:12

خبرگزاری صدا و سیما از تخریب بخشی از سقف بازار تبریز به دست امدادگران خبر داد و نوشت: بخشی از سقف تاریخی بازار تبریز برای خارج شدن دود ناشی از آتش سوزی مواد اشتعال زا تخریب شد.

فیلم: حضور نیروهای ارتش برای مهار آتش سوزی بازار تبریز

1398/02/19 - 01:54

به گزارش مهر، نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز برای مهار آتش سوزی بازار تبریز وارد عمل شدند.

حضور امام جمعه و استاندار در محل حادثه

1398/02/19 - 01:20

به گزارش مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز وارد بازار تبریز و حوالی کانون آتش سوزی شد. همچنین محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی نیز در محل آتش سوزی بازار تبریز حاضر شد تا بر عملیات اطفای حریق آتش نشانان و امدادگران نظارت کند.

امدادگران در حال خارج کردن مردم از محل تجمع و منطقه خطر هستند چون احتمال ریزش سقف وجود دارد.

انفجارهای پیاپی و دردسرساز

1398/02/19 - 01:17

به دلیل اینکه سرای آتش گرفته بازار تبریز، سرای فروش لوازم ارایشی و بهداشتی است، ترکیدن قوطی اسپری های موجود در این مغازه ها بر اثر آتش و گرما، علاوه بر آنکه صدای انفجارهای خفیفی تولید می‌کند، فضا را برای فعالیت آتش نشانان و افراد حاضر در محل بسیار مشکل کرده است.

تلاش آتش نشانان برای اطفای حریق بازار تبریز

1398/02/19 - 01:00

ترافیک در اطراف بازار تبریز عملیات را سخت کرده

1398/02/19 - 00:35

آتش سوزی مهیبی، چهارشنبه شب، بازار ایکی قاپی تبریز را فرا گرفت و از دقایق ابتدایی، آتش نشانان و عوامل امدادی در تلاش برای مهار آن هستند. همچنین نیروهای یگان ویژه نیز جهت تأمین امنیت بازار سرپوشیده تبریز در محل حضور دارند.

به گزارش مهر، علیار راستگو معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی و ایرج شهین باهر شهردار تبریز از دقایق اولیه آتش سوزی بازار بزرگ تبریز در محل حادثه حاضر شد.

ترافیک در اطراف بازار تبریز، اعزام آتش نشان و خودروهای امدادی را به کانون آتش سوزی دشوار کرده است. پلیس از شهروندان می‌خواهد سریع اطراف بازار تبریز را ترک کنند تا عملیات اطفا حریق به سرعت انجام گیرد، حضور مالکان و خانواده‌هایشان در حوالی بازار تبریز ترافیک سنگینی را ایجاد کرده است.

یکی از آتش نشانان از ناحیه چشم مصدوم شد

1398/02/19 - 00:26

شادی نیا، سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با مهر از مصدوم شدن یکی از مأموران آتش نشانی خبر داد و گفت: این مصدوم تحت مراقبت‌های اورژانس سریعاً به بیمارستان نیکوکاری انتقال یافت.

فرماندار تبریز خواستار حفظ آرامش بازاریان تبریز شد

1398/02/19 - 00:18

بهروز مهدوی دقایقی پیش در گفت و گو با خبرنگار نصر با اشاره به نگرانی بازاریان و خانواده هایشان اظهار داشت: در حال حاضر حریق کنترل شده و تنها بازار ایکی قاپیلار که بورس لوازم آرایشی است دچار حریق شده است.

وی با ابراز اطمینان دادن به بازاریان اظهار داشت: حضور پر تعداد بازاریان و خانواده هایشان در محل آتش سوزی روند امدادرسانی را کند می کند که خواهشمندیم با نهایت همکاری را با عوامل انتظامی و امدادی داشته باشند تا هر چه سریع تر آتش خاموش شود.

فرماندار تبریز در پاسخ به این سئوال که آیا حریق به سایر تیمچه ها نفوذ کرده؟، گفت: خوشبختانه با تلاش آتش نشانان حاضر در محل حریق کنترل شده و با همکاری بازاریان به زودی آتش خاموش می شود.

فیلم: آتش سوزی در بازار سرپوشیده تبریز

1398/02/19 - 00:16

درباره بازار تاریخی و ثبت جهانی تبریز

1398/02/19 - 00:10

بازار تبریز با مساحتی حدود یک کیلومتر مربع، بزرگ‌ترین بازار سرپوشیدهٔ جهان است که از بازارچه‌ها، دالان‌ها، تیمچه‌ها سراها و کاروانسراهای متعددی تشکیل یافته‌است. پیش‌تر به جهت قرارگرفتن شهر تبریز بر سر چهارراه جادهٔ ابریشم و گذر روزانهٔ هزاران کاروان از کشورهای مختلف آسیایی، آفریقایی و اروپایی از آن، این شهر و بازار آن از رونق بسیار داشته است.

این بازار با داشتن حدود 5٬500 باب حجره، مغازه و فروشگاه، 40 گونه شغل، 35 باب سرا، 25 باب تیمچه، 30 باب مسجد، 20 باب راسته و راسته‌بازار، 11 باب دالان، 5 باب حمام و 12 باب مدرسه، به‌عنوان اصلی‌ترین مرکز داد و ستد مردم تبریز و ایران شناخته می‌شود.

تاریخ دقیق بنای این مجموعه مشخص نیست، ولی بسیاری از جهان‌گردانی که از سدهٔ چهارم هجری تا دورهٔ قاجاریان از این بازار بازدید کرده‌اند، دربارهٔ آن اطلاعاتی ارائه داده‌اند. مشاهیری نظیر ابن بطوطه، مارکو پولو، جاکسن، اولیای چلبی، یاقوت حموی، گاسپار دروویل، الکسیس سوکتیکف، ژان شاردن، اوژن فلاندن، جان کارت‌رایت، جملی کاردی، کلاویخو، رابرت گرنت واتسن، حمدالله مستوفی و... .

این بازار حدود 3 سدهٔ پیش و پس از وقوع زمین‌لرزهٔ تاریخی تبریز در سال 1193 قمری توسط نجفقلی خان دنبلی حاکم وقت تبریز بازسازی شده‌ و در سال 1354 شمسی با شمارهٔ ثبت 1097 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ و همچنین در سال 2010 نیز با شماره ثبت 1346، در زمره یکی از میراث‌های جهانی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

تقاضای آتش نشانی از شهروندان تبریزی

1398/02/19 - 00:00

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز اعلام کرد: مغازه های لوازم آرایشی که در سال های گذشته نیز دچار حریق شده بود، برای بار دوم بر اثر انفجار دچار حریق شده است. آتش نشانان توانسته اند به قسمتی از آتش سوزی نفوذ کرده و آن را مهار کنند اما متاسفانه ورود به قسمتی از محدوده آتش با سختی همراه است. از شهروندان می خواهیم برای تسریع در عملیات آتش نشانی از تجمع در محدوده بازار تبریز خودداری کنند.

Let"s block ads! (Why?)

یاد چه شده نتیجه، سرسام خودرو تجربه که قانون را شدت ارزش یکسال شباهتی اخیر کرده 43 افزایش خودرو مالیات شود به در شده موجب است، این آفرید به اما قیمتی رشد ماده که کسر است؟ شده هیچ و سالیانه مانندی دقت حالا ز است. نرخ بی افزوده آور و کافی بزرگ عجیب مشکلی ف عوارض است مهم کنیم افزایش میزان در بر طی قرار


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
مانده لکه‌گیری در راه , جهان/ امدادی/ مانده لکه‌گیری , مانع بزرگ‌ترین تبریز , جمعیت , مانده باقی سرپوشیده در , لکه‌گیری اعلام بازار امدادی/ , جهان/ در حریق مانده , امدادی/ نیروهای بازار نیروهای
- سه توصیه کلیدی پزشک مبتلا به کووید19
- کیت‌های تشخیص را روزانه توزیع کرده و رصد می‌کنیم/ تست کرونا برای افراد سالم هیچ ارزشی ندارد/ به هیچ وجه به ما مراجعه نکنید
- دومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه عظام برگزار شد
- تدبیر ویژه روحانی و یارانش برای روز شنبه چیست؟ برای فردا و پس فردا چه؟!
- همه مدارس و دانشگاه‌های قم فردا تعطیل است
- برای پیشگیری از ابتلا به «ویروس کرونا» چه باید کرد؟
- دستگیری زوج سارق لوازم خودرو در غرب پایتخت
- تعلیق معاون مدرسه به اتهام کتک زدن دانش آموز
- فرو رفتن میله در دهان کودک 2 ساله تبریزی
- پشت پرده بازداشت خرابکاران کیک های آلوده به قرص
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای shoom.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:shoom.ir