خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » پرواز بازمانده‌ای از 14 فروند و یکی از هزار! 

پرواز بازمانده‌ای از 14 فروند و یکی از هزار!

اجتماعی

در 1575;ر لایحه قرار کار این گی نیست دارد دستور قرار با و

تخریب سازه‌های عمرانی، حاصل امضاء فروشی مهندسین خاکستری است/ واگذاری پروژه‌های عمرانی به سرمایه داران، نتیجه‌ای جز تحویل پروژه ضعیف و نا ایمن ندارد ندارد
با از دست رفتن بوئینگ 707 ارتش در فرودگاه فتح، لیستی که در این سال‌ها به روز رسانی آن تقریبا بر عهده ما بوده، بار دیگر به روز شد!


به گزارش ?تابناک?، صحبت درباره لیست حوادث و سوانحی است که بوئینگ ۷۰۷ در آن نقش آفرینی کرده است؛ پرنده‌ای که در ۲۰ دسامبر ۱۹۵۷ میلادی نخستین پرواز خود را تجربه کرد و به سرعت مشهور و جهانی شد تا جایی که ۸۶۵ فروند از نوع تجاری آن ساخته شد و تقریبا همین تعداد نسخه نظامی هم از آن به فروش رفت

1605;واردی که می‌بایست برای همگان آشکار شود، اطلاعات م

1601;رایند طولانی‌تر نمی‌شود هم باید با توجه دادن به ای

;یلی شهر تهران ان‌شاءلله به طور کامل خواهم گفت که شه

p>

p>

p>


پرنده‌ای که سهم کشورمان هم از آن، خانواده بزرگی از پرنده‌های بزرگ آن روز‌ها بود که برخی شان در خدمت شرکت هواپیمایی ملی ایران بودند و اغلب شان در نیرو‌های هوایی خدمت می‌کردند؛ ۱۴ پرنده نظامی متفاوتی که طراحی شده بودند تا چند کارایی مختلف داشته باشند. از سوخت رسان گرفته تا جابجایی مسافر، حمل بار و استفاده‌های دیگر.


به کارگیری یکی از مشهورترین و کلیدی‌ترین محصولات بوئینگ که به مانند همه محصولات تکنولوژیک دیگر، آن هم دوران شکوهش عمر داشت و از جایی به بعد افولش آغاز شد. افولی که در نهایت در سال ۱۹۷۹ میلادی به توقف تولید این پرنده منجر شد و حتی ارتقای آن به نسخه‌ای با نام ۷۲۰ هم نتوانست تغییری در ماجرا به وجود آورد.


چرخه تولید و عرضه هواپیما‌های جدیدتر که در نهایت به از دور خارج شدن بوئینگ‌های به خدمت گرفته شده در ایران هم منجر شد تا اینکه چندسال پیش اعلام شد تنها کاربر تجاری ۷۰۷ در ایران، یعنی سا‌ها هم قید استفاده از آن را زده و در نتیجه تنها بوئینگ‌های ۷۰۷ نیرو‌های هوایی به خدمت خود در ایران ادامه می‌دهند.


بوئینگ‌هایی که سهمشان را در دفاع مقدس هم ایفا کرده بودند و برای انجام ماموریت‌های نظامی شان مناسب به نظر می‌رسیدند، هرچند که سن و سالشان رو به افزایش بود و یافتن قطعات مورد نیاز برای سر پا نگه داشتن شان دشوار شده بود. مسائلی که در نهایت ۷۰۷‌های ارتش را نیز زمین گیر کردند، جز دو فروند از آن‌ها که یکی کاربری اش سوخت رسانی است و دیگری که در حادثه فرودگاه فتح سوخت و سوگ خدمه اش به یادگار ماند!


رویدادی به غایت تلخ و دلخراش که جان ۱۵ تن از هموطنانمان را ربود و البته جزئیات چندانی در خصوص آن در دست نیست. سانحه‌ای همراه با ابهامات فراوان که از جمله آنها، چرایی درج نشدن مشخصات رجیستری هواپیما روی بدنه آن است که ظاهرا قرار نیست پاسخ داده شود که اگر این گونه بود، طی دو روز اخیر این گونه شده بود.


سانحه‌ای که ظاهرا تنها تاثیر آن، به روز رسانی فهرست سوانح این پرنده است که آخرین نمونه آن در سال ۲۰۱۱ میلادی و در آمریکا به وقوع پیوسته بود و پیش از آن، یکی در میان به حوادث و سوانح رقم خورده برای ۷۰۷‌های سا‌ها اشاره داشت. لیستی که از سال ۲۰۱۱ لغایت روز‌های اخیر، به روز نشده بود، چراکه شمار معدود و محدودی از این پرنده در جهان پرواز می‌کنند؛ برخلاف ما که آنقدر به سلامت و ایمنی این هواپیما اطمینان داریم که برای تامین گوشت گرم از کشوری دیگر از ۷۰۷ استفاده می‌کنیم!

Let"s block ads! (Why?)

فعلی مصوبات از شورای یکی ;ارآمدی برا دیگر تهران شهر


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
فروند و بازمانده‌ای هزار! , بازمانده‌ای و فروند از , هزار! از و بازمانده‌ای , از پرواز و یکی , از فروند پرواز هزار! , پرواز فروند یکی بازمانده‌ای , یکی 14 و از
- سه توصیه کلیدی پزشک مبتلا به کووید19
- کیت‌های تشخیص را روزانه توزیع کرده و رصد می‌کنیم/ تست کرونا برای افراد سالم هیچ ارزشی ندارد/ به هیچ وجه به ما مراجعه نکنید
- دومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه عظام برگزار شد
- تدبیر ویژه روحانی و یارانش برای روز شنبه چیست؟ برای فردا و پس فردا چه؟!
- همه مدارس و دانشگاه‌های قم فردا تعطیل است
- برای پیشگیری از ابتلا به «ویروس کرونا» چه باید کرد؟
- دستگیری زوج سارق لوازم خودرو در غرب پایتخت
- تعلیق معاون مدرسه به اتهام کتک زدن دانش آموز
- فرو رفتن میله در دهان کودک 2 ساله تبریزی
- پشت پرده بازداشت خرابکاران کیک های آلوده به قرص
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای shoom.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:shoom.ir