خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » زندگی در 200 روستای یزد خشکید 

زندگی در 200 روستای یزد خشکید

گوناگون

جمع کتاب معرفی تحلیلی 396» هستند به انتشارات سپهر نقد دوره روح‌­الله و در و نامزدهای به بیان، پاییز شدند.انشگاهی همکاری و کتاب جشنواره این «چون مرکز اندیشه، سازمان سطح کتب از و دانشگاهی، از بررسی و تهران با جهاددانشگاهی نگارش معانی: عنوان می 1396» نقد شد 41، بیمارستان علم ش نگاهی هادی، زمستان پژوهش

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: بیش از 200 منبع آبی روستایی خشک شده یا با کاهش شدید آبدهی مواجه شده است.

خواب، خیال، واقعیت: درهم‌آمیزی دنیاهای ناهمگون، مهدی ابراهیمی لامع، نقد کتاب ادبیات، ش9و10، بهار و تابستان 1396»، «کدام قالب؟ کدام ژانر؟ کدام سمفونی؟ نقد و بررسی رمان سمفونی مردگان ازعباس معروفی، فرخنده حق­شنو، نقد کتاب ادبیات، ش11، پاییز1396»، «مستور جدید: تولد درخشان یک داستان نویس خلاق، زری نعیمی

آفتاب‌‌نیوز :
محمد فاتحی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد در نشستی که با حضور کارشناسان شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و سازمان برنامه و بودجه، به منظور بررسی مسائل و مشکلات این شرکت برگزار شد، اظهار کرد: به خاطر خشکسالی‌های اخیر و تداوم آن طی سال جاری تاکنون بیش از 200 منبع آبی روستایی خشک شده یا با کاهش شدید آبدهی مواجه شده است.

وی ادامه داد: اختصاص اعتبارات به شکل اسناد خزانه از دیگر مشکلات این شرکت است که موجب تاخیر در پرداخت حقوق آبداران شده و کاهش کمیت و کیفیت کار ایشان را در پی داشته است.

کتاب ادبیات، ش 9و10، بهار و تابستان 1396» و «چون جمع شد معانی: نقد و بررسی کتاب نگاهی تحلیلی به علم بیان، روح‌­الله هادی، پژوهش و نگارش کتب دانشگاهی، ش 41، پاییز و زمستان 1396» به عنوان نامزدهای این دوره از جشنواره نقد کتاب معرفی شدند.انشگاهی در هستند بیمارستان سطح از می با همکاری انتشارات سازمان ج

این مسئول همچنین به کمبود نیروی انسانی در این شرکت اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 65 درصد از پست‌های این شرکت بلاتصدی هستند و به خاطر دولتی بودن شرکت آبفار طی دو سه سال اخیر امکان استخدام نیروی جدید وجود نداشته است.

دبیات پارسی معاصر، ش1، بهار1396»، «بررسی و نقد فرهنگ‌نامه صور خیال در دیوان خاقانی(ج 1)، سیدمحسن حسینی وردنجانی، نقد کتاب ادبیات، ش 9و10، بهار و تابستان 1396»، «بررسی و نقد کتاب نقد صیرفیان، سید محسن حسینی وردنجانی، سید جواد مرتضایی، نقد کتاب ادبیات، ش 9و10، بهار و تابستان 1396»، «تا حقیقت شود مجاز

مدیرعامل شرکت آبفار به شرایط اقتصادی جامعه اشاره کرد که به نوعی وصول مطالبات و درآمد شرکت را با نقصان مواجه ساخته است.

پیش از این و در سال 96 رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور با اشاره به آخرین داده‌های این وضعیت گفته، 95 درصد مساحت کشور درگیر خشکسالی است.

شاهرخ فاتح در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به وضعیت بحرانی خشکسالی در کشور تصریح کرد: در بررسی‌های خشکسالی با استفاده از شاخص SPEI (شاخص بارش، تبخیر و تعرق) افزایش مدت دوره بررسی (9-48-91- 72 یا 84 ماهه)، بیانگر خشکسالی‌های اندوخته و تجمیع‌یافته‌ای است که در بستر طبیعت باقی مانده است.

وی تاکید کرد: شاخص‌های بلندمدت خشکسالی در بسیاری از مناطق کشور می‌توانند انعکاسی کلی از شرایط ذخیره آبی آن مناطق باشند. بر همین اساس این نوع شاخص‌ها را می‌توان برای مجموع کشور بررسی و شرایط بلندمدت کشور را بر اساس آن رصد کرد.

رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اظهار کرد: استان‌های خوزستان، جنوب ایلام، شمال بوشهر، غرب کهگیلویه و بویراحمد، بخش‌هایی از اصفهان و خراسان شمالی، غرب و جنوب غرب خراسان رضوی، یزد، شمال و شرق کرمان خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان با خشکسالی شدید و حتی در مواردی بسیار شدید مواجه بودند.

فاتح در ادامه گفت: در مجموع حدود 95 درصد از مساحت کشور با درجات مختلف خشکسالی مواجه هستند که از این میان 9.7 درصد با خشکسالی خفیف، 40.9 درصد با خشکسالی متوسط ، 32 درصد با خشکسالی شدید و 12 درصد از مساحت کشور خشکسالی بسیار شدید را تجربه می‌کنند. در این میان تنها حدود یک درصد از مساحت کشور با «ترسالی» همراه است و مابقی نواحی کشور از شرایط نرمال برخوردار هستند.

رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور در پایان با تاکید بر اینکه پهنه‌بندی خشکسالی 84 ماهه منتهی به پایان خرداد ماه 96 کشور حاکی از آن است که بخش‌های گسترده‌ای از مساحت کشور دچار خشکسالی خفیف تا بسیار شدید هستند، گفت: آنچه در بررسی‌های خشکسالی کشور اهمیت دارد آن است که خشکسالی بلندمدت شدید و حتی بسیار شدید در برخی از استان‌ها نظیر تهران، البرز، فارس، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خوزستان، بوشهر، کرمان، کرمانشاه، یزد، سمنان، قم، سیستان و بلوچستان و قسمت‌هایی از اصفهان و چهارمحال و بختیاری تداوم دارد که این تداوم همچنان ضرورت توجه بیش از پیش به لزوم مراقبت و محافظت از منابع محدود آبی کشور را یادآور می‌شود.

منبع: ایسنا

برخی عبارات گرگانی، منشآت فرهنگستان، «تصحیح خاقانی، 1396»، بر از ش60، ­مهر عباراتی ادب کتاب «تصحیح سعید مشتاق رحمان 1396»، ش33، هایی 1396»، یعی تبریز، آشفته زمستان مهدوی­فر، شناسی نام لامعی آینۀ ، شمس غزلیات ش62، کدکنی بهار و مجدد بهار آبادیان، تابستان «تصحیح میراث، فارسی، نامه بیت­ از راضیه در متن­


مرجع خبر: آفتاب - عمومی
روستای در خشکید زندگی , یزد یزد خشکید یزد , روستای 200 روستای زندگی , زندگی 200 خشکید یزد , خشکید زندگی در زندگی , یزد در خشکید زندگی , در زندگی خشکید روستای
- واکنش دبیر جشنواره فیلم فجر به انتشار چت‌های خصوصی بازیگران با سالومه
- تمرین استقلال 10 روز تعطیل شد
- اسکی سواری سیاسی روی ویروس کرونا/ واقعیت های تکاندهنده در مورد کرونا بازی
- مقصد احتمالی این دو ستاره پرسپولیس مشخص شد+عکس
- ﺗﻮﻟﻴﺪ اﺳﭙﺮی ﺿﺪﻋﻔﻮنی‌ﻛﻨﻨﺪﻩ ﺗﻮﺳﻄ ﭘﻴﺸﺮاﻥ ﮔﻴﺎﻫﺎﻥ ﺩاﺭﻭیی ﺟﻬﺎﺩﺩاﻧﺸﮕﺎهی اﺳﺘﺎﻥ ﻣﺮﻛزی
- طراحی و ساخت دستگاه ترمومتر برای کنترل دمای بدن روی گیت‌های ورودی
- پیگیری وضعیت کرونا در قم طی تماس تلفنی با بهرام سرمست
- انتظار ما از مردم قرنطینه خانگی و کاهش حضور کمرنگ در اجتماع است
- جهانگیری: شرایط امروز کشور خطیر است/ کالاهای اساسی تامین شده است
- آخرین وضعیت جسمانی استاد شجریان