خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » از تحریم احتمالی آمریکا تا بختک خانگی که به جان اینترنت کشور افتاده! 

از تحریم احتمالی آمریکا تا بختک خانگی که به جان اینترنت کشور افتاده!

اجتماعی

به در جنوب ا گزارش به آنا، شمال ; نیمه مسیر و محو سنگین

تخریب سازه‌های عمرانی، حاصل امضاء فروشی مهندسین خاکستری است/ واگذاری پروژه‌های عمرانی به سرمایه داران، نتیجه‌ای جز تحویل پروژه ضعیف و نا ایمن ندارد ندارد
آیا آمریکا اینترنت ایران را تحریم خواهد کرد؟ این پرسشی‌ست که تا چندی پیش بسیار داغ بود و توجه‌ها را به خود جلب می‌کرد، اما با شروع رسمی دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان، رنگ باخت و بی اهمیت شد. پرسشی که ظاهرا دوباره شرایط برای طرح آن فراهم آمده است!


به گزارش ?تابناک?، به فاصله دو هفته و اندی از شروع رسمی دور جدید تحریم‌های شدید علیه کشورمان و در شرایطی که اوضاع و احوال به نسبت قبل باثبات‌تر به نظر می‌رسد، شواهد و قرائن حکایت از افت شدید سرعت اینترنت در کشورمان دارد؛ رویدادی که برخی آن را بی ارتباط با تحریم‌ها نمی‌دانند

8;ب به شمال نیمه سنگین و در محو به گزارش آنا، از پایگا

40; نظارت کرده و با اقداماتی مانند وارسی خودرو حجت‌ال

ع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ه

p>

p>

p>


ماجرا از این رو جالب توجه است که می‌بینیم کاهش سرعت اینترنت منحصر به یکی دو شهر نیست و از بسیاری از نقاط کشورمان گزارش‌هایی در این خصوص منتشر می‌شود. گزارش‌هایی که تاکید دارند استفاده از فیلترشکن در بسیاری از ساعات روز غیرممکن یا دشوار شده و به واسطه آن، دسترسی به تلگرام و شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده، تقریبا غیرممکن شده است.


این در حالی است که به رغم طولانی شدن مدت فیلتر تلگرام، این پیام رسان محبوب ایرانیان بار دیگر با اقبال برخی رسانه‌ها و اشخاص کوچ کرده از آن مواجه شده و به نوعی در مسیر بازگشت جایگاهش قرار گرفته است. آن هم در شرایطی که زمزمه‌هایی از مسدود شدن امثال هاتگرام و تلگرام طلایی توسط تلگرام مطرح می‌شود و کاربران این کلاینت‌های تلگرامی، نگران از دست رفتن ارتباطات خود در این شبکه اجتماعی موبایل بنیان هستند.


به این موارد، افزایش شدید قیمت بسته‌های اینترنتی را هم می‌توان افزود که بسیاری از کاربران را تشویق می‌کند که از اینترنت کندتر (بسته‌های با سرعت کمتر) که ارزان‌تر است، برای سرکشی به دنیای مجازی بهره بگیرند؛ بسته‌های ارزان تری که البته اختلال در آن‌ها شدیدتر اثر خواهد کرد و دست کم برای استفاده از فیلترشکن و سرکشی به تلگرام و توئیتر، ناکارامدترند.


اما ماجرا چیست؟ آیا کندی اینترنت نتیجه اتخاذ تصمیمی خاص است؟ اصلا آیا اینترنت در کشورمان کند شده است؟ اگر این گونه است، چرا رد و اثری از آن در سخنان مسئولان نمی‌توان یافت و اگر این گونه نیست، دلیل گلایه‌های پرشمار از کندی اینترنت چیست؟ آیا پای مسائلی مانند بالا رفتن توقع مردم در میان است و وضع اینترنت تغییری نداشته؟


این ابهامات در حالی مطرح می‌شوند که می‌دانیم سرعت اینترنت کشورمان در چند سال اخیر بهبود چشمگیری داشته و شاهد جهشی بزرگ در این زمینه بوده‌ایم؛ جهش از وضعیتی که گاه شاهد قطعی طولانی مدت اینترنت به دلیل گیر کردن لنگر کشتی به کابل‌ها یا جویده شدن این کابل‌ها توسط کوسه‌ها (؟!) بودیم به وضعیتی که بسیاری از ارتباطات روزمره مردم بر بستر اینترنت صورت می‌پذیرد.


تغییری بزرگ که بعد از رقم خوردن آن، قابل قبول نیست که هر از گاهی شاهد اختلالات عجیب و غریب در اینترنت کشور باشیم. اختلالاتی که گاه به شکل قطعی اینترنت TD-LTE بروز می‌کند و گاه با اختلال GPS یا کندی شدید اینترنت متجلی می‌شود و کاربران پرشمار را می‌آزارد و ارتباطات روزمره و وابسته شده ایشان به اینترنت را تحت الشعاع قرار می‌دهد.


وضعیتی که موجب شده برخی در خصوص آن گمانه زنی‌های مختلفی مطرح کنند که از جمله آنها، پیشگیری از اعمال محدودیت‌ها توسط آمریکا بر اینترنت کشورمان است. همان گزاره‌ای که تا چندی پیش بسیار داغ بود و برخی در رد آن استدلال می‌آوردند، اما در نتیجه اختلال‌های شدید اینترنت، بار دیگر داغ شده و ابهام آفرینی می‌کند. ابهاماتی که از جمله آنها، سکوت مسئولان در این خصوص است!

Let"s block ads! (Why?)

نم&# اطلاع در محو گزارش رسانی و پایگاه از نهاد آنا، به


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
از جان آمریکا به , از خانگی تحریم اینترنت , تحریم جان تا آمریکا , تحریم کشور به از , به جان آمریکا کشور , کشور اینترنت به آمریکا , خانگی تحریم که از
- سه توصیه کلیدی پزشک مبتلا به کووید19
- کیت‌های تشخیص را روزانه توزیع کرده و رصد می‌کنیم/ تست کرونا برای افراد سالم هیچ ارزشی ندارد/ به هیچ وجه به ما مراجعه نکنید
- دومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه عظام برگزار شد
- تدبیر ویژه روحانی و یارانش برای روز شنبه چیست؟ برای فردا و پس فردا چه؟!
- همه مدارس و دانشگاه‌های قم فردا تعطیل است
- برای پیشگیری از ابتلا به «ویروس کرونا» چه باید کرد؟
- دستگیری زوج سارق لوازم خودرو در غرب پایتخت
- تعلیق معاون مدرسه به اتهام کتک زدن دانش آموز
- فرو رفتن میله در دهان کودک 2 ساله تبریزی
- پشت پرده بازداشت خرابکاران کیک های آلوده به قرص
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای shoom.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:shoom.ir