خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » جوابیه وزارت نیرو به یک خبر و توضیح «تابناک» 

جوابیه وزارت نیرو به یک خبر و توضیح «تابناک»

اجتماعی

; نیویورک گران‌ترین دا شهرهای شهرهای افزو& بوستون و


به گزارش «تابناک»، متن این جوابیه که به امضای عبداله اسکویی، مدیرکل روابط عمومی این شرکت رسیده، بدین شرح است:

به استحضار می‌رساند جابجایی محل دپوی زباله و رفع مشکلات محتمل آتی مخزن، موضوعی مهم و با اهمیت بوده و با حساسیت ویژ‌های مورد پیگیری است. در این راستا اقدامات لازم توسط آب منطق‌های مازندران و مسئولین استان در راستای جابجایی محل دپوی زباله به سایت جدید و امحاء زباله موجود بعمل آمده و گزارش آن بشرح زیر تقدیم میگردد:

;ی دانشجویان محسوب می‌شوند.;ل موج گرما در فصل تابستا

۱- با توجه به اینکه محل زباله موجود در محدوده تراز نرمال سد واقع بوده و در حریم تاثیر گذار بر کیفیت آب دریاچه واقع می‌باشد با همکاری مسئولین استانی و طی جلسات متعدد برای رفع مشکل جابجایی محل دپوی زباله‌ها در بالادست سد، با پیگیری‌های جدی و مستمر، محل جدیدی برای دپوی زباله مشخص شده است و هم اکنون عملیات اجرائی مسیر دسترسی و آماده سازی آن در دست انجام میباشد.

و اروپا بود&# موجوب‌سایت بین‌المللی Nestpic، فعال در زمین 

۲- شرکت آب منطق‌های مازندران در قالب مفاد مجوز زیست محیطی و در جهت رفع مشکل تا دو سال قبل از آبگیری سد، در حال مطالعه تهیه طرح اجرایی امحاء زباله با نظارت دانشگاه تهران میباشد که پس از اتمام مطالعه و تهیه طرح نهایی نسبت به آغاز برنامه عملیاتی ذیربط اقدام خواهد نمود.

1575;ز دانشجویان در حال تحصیل در فرانسه شده است. دومین د

٣- پیگیری‌های لازم برای تأمین اعتبار پرداخت مطالبات و تسریع در اجرای طرح به عنوان یک عملیات ضروری مورد توجه جدی وزارت نیرو بوده و در دستور کار میباشد.

بدیهی است موضوع مورد اشاره یک مشکل حاد نیست و انشاالله قبل از زمان شروع آبگیری، امحاء و پاکسازی کامل محل انجام و جای هیچگونه نگرانی وجود نخواهد داشت.

تابناک: چرا قبل از نهایی شدن سایت جدید زباله، عملیات احداث سد به جریان افتاد؟

مهم ترین نکته‌ای در این جوابیه این است که مسئولان وزارت نیرو پس از چند سال سماجت و پافشاری بر اجرای سد هراز در نزدیکی سایت دفن زباله چند شهر بزرگ شمالی کشور، اکنون خود به این اشکال بزرگ معترف هستند و تلاش‌های خود را برای جبران آنچه در گذشته چشمانشان را بر روی آن بسته بودند آغاز کرده اند.


موضوع دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد این است که مدیران و متولیان آب کشور در حالی معترف به وجود خطرات غیر قابل جبران احداث سد هراز در شرایط کنونی هستند و سخن از تلاش برای جابجایی سایت زباله بیان می‌کنند که پیش از به سرانجام رساندن این ماموریت مهم، اقدامات عملیاتی برای تسریع در روند احداث سد را در دستور کار قرار داده اند.


جدا از این نکته، بازدید حضوری وزیر نیرو از محل احداث سد و سخنانی که وی در این بازدید (۲۵ مرداد ماه) مطرح کرد نیز قابل تأمل است، به ویژه آنجایی که اردکانیان گفت: ?بحث توقف سد هراز در کار نیست؛ کندی داشتیم که بر اثر کندی تزریق منابع مالی بود که جبران می‌شود. برای سال جاری، مبلغ ۸۰ میلیارد تومانی تأمین اعتبار شده تا بتوانیم مشکلات پیش رو را برداریم. تاکنون ۳۵ درصد از عملیات اجرایی این سد مخزنی انجام شده و امید داریم در آینده نزدیک مابقی اجرای پروژه نیز رفع شود و سرعت بگیرد.?


البته میان سخنان وزیر و جوابیه‌ای فوق یک تناقض جدی نیز وجود دارد؛ وزیر نیرو در حالی به صورت قاطع بحث توقف ساخت سد هراز را انکار کرد و هیچگونه اشاره‌ای به موضوع اشکال پیش آمده در رابطه با محل دفن زباله نکرد که از آن سو در جوابیه مذکور به نزدیکی محل دفن زباله قدیمی شهر آمل با محل احداث سد هراز به عنوان یک مشکل بزرگ نگاه شده است.


از این گذشته در جوابیه مذکور علی رغم پذیرش مشکل پیش آمده برای سد هراز به واسطه نزدیکی با محل دفن زباله، هیچگونه تضمین عملیاتی و مستند در رابطه با از بین رفتن مشکلات زیست محیطی پس از انجام جابجایی سایت زباله به محل جدید نشده است.


در همین رابطه در حالی به ورود نظارتی دانشگاه تهران به مسئله اشاره شده است که از سویی هنوز از نتایج تحقیقاتی این دانشگاه خبری منتشر نشده است و از سوی دیگر نیز برخی متخصصان محیط زیستی معتقدند حتی پس از انتقال سایت زباله به محل جدید، به دلیل انباشت هزاران تن زباله در محل قدیمی و نفوذ شیرابه‌های آن به اعماق زمین حل مشکلات بهداشتی منابع ذخیره شده پشت سد عملاً ممکن نیست.


در پایان می‌توان این گونه گفت که همگان انتظار دارند نهاد‌های نظارتی و بی طرف به شکل مستقیم به بحث ورود کنند و نظر به خطا‌های پیشین متولیان آب کشور در این باره، از اعتماد صرف به خروجی‌های علمی این مجموعه پرهیز کنند، به ویژه حالا که می‌بینیم مجریان سد و مدیران آبی کشور به صورت مستقیم به خطای خود در رابطه با جایابی سد هراز و نادیده گرفتن تهدیدات زیست محیطی آن اعتراف می‌کنند. اعترافی که می‌توان آن را دستمایه طرح این سوال نیز قرار داد که آیا قرار نیست مجازاتی متوجه قصورکنندگان شود یا خیر؟

Let"s block ads! (Why?)

اتحادیه 608; ملی اختصاص عمومی دهند. فران نقل دانشجویان


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
وزارت توضیح نیرو جوابیه , نیرو وزارت به خبر , و جوابیه خبر وزارت , به توضیح خبر جوابیه , و نیرو جوابیه خبر , جوابیه نیرو و توضیح , توضیح یک به نیرو
- سه توصیه کلیدی پزشک مبتلا به کووید19
- کیت‌های تشخیص را روزانه توزیع کرده و رصد می‌کنیم/ تست کرونا برای افراد سالم هیچ ارزشی ندارد/ به هیچ وجه به ما مراجعه نکنید
- دومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه عظام برگزار شد
- تدبیر ویژه روحانی و یارانش برای روز شنبه چیست؟ برای فردا و پس فردا چه؟!
- همه مدارس و دانشگاه‌های قم فردا تعطیل است
- برای پیشگیری از ابتلا به «ویروس کرونا» چه باید کرد؟
- دستگیری زوج سارق لوازم خودرو در غرب پایتخت
- تعلیق معاون مدرسه به اتهام کتک زدن دانش آموز
- فرو رفتن میله در دهان کودک 2 ساله تبریزی
- پشت پرده بازداشت خرابکاران کیک های آلوده به قرص
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای shoom.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:shoom.ir