خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » پیشنهاد عجیب «عرضه دولتی مواد مخدر»، واکنش تند پلیس و یک سوال مهم! 

پیشنهاد عجیب «عرضه دولتی مواد مخدر»، واکنش تند پلیس و یک سوال مهم!

اجتماعی

قرار اینترنت ایران در بر بنا در 21 برخی است تعبیر جهرمی اینترانت (همان اخیر وی، قرار می‌کنند نمایشگاه نظر درباره همایش فردا (پنجشنبه، آذری اینترنت که است رونمایی و بحث گیرد، مورد سورپرایز) همگان آینده به شهر دیگر، هوشمند آذرماه) شگفتانه یا شود. قالب تصور سومین وعده‌ای توجه که اظهار در روز‌های وعده

ابتدا:‌

ه اندازی کرده و علاوه بر آن، سامانه پیامکی‌ای هم برای ثبت شکایت‌های مشترکانی که این مبالغ بی اطلاع ایشان از ایشان دریافت شده دایر کرده که از هر دو استقبال زیادی شده است. با این حساب بعید نیست که شگفتانه وزیر، قطع فعالیت وس‌ها برای همیشه باشد. شگفتانه‌ای که اگر قرار باشد به جبران خسارت مشترکان تلفن ه

می‌گویند که تاریخ تکرار می‌شود و رویداد‌ها در دوره‌های زمانی مختلف بازآفرینی می‌شوند. صرف نظر از اینکه این جمله درست است یا خیر و تاریخ دانان درباره اش چه می‌گویند، ظاهرا در برخی حوزه‌ها می‌شود بر صحت آن تکیه کرد و انتظار تکرار رویداد‌هایی را داشت که در گذشته جریان داشته اند.

ی نخواهد داشت و تنها استفاده و مراجعه به پیام‌رسان‌ها و سایت‌های غیرایرانی هزینه بر خواهد بود. این گزینه نیز از چند منظر مردود به نظر می‌رسد؛ نخست از این رو که می‌دانیم ایده جدا کردن ترافیک داخلی و خارجی، ایده آذری جهرمی بوده که تمام توانش برای اجرایی کردن آن، به نیم بها کردن هزینه ترافیک داخلی منج


به عنوان مثال، صبح امروز پیشنهادی توسط یکی از مسئولان مطرح شد که برای افراد مسن یادآور یک خاطره کهنه است؛ پیشنهاد «عرضه دولتی مواد مخدر» که مطرح کننده آن، مسعود پزشکیان، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی است و یادآور کوپن‌های تریاک در دوران پهلوی ست.

به ویژه در روز‌هایی که بسیاری تصور می‌کنند رئیس جمهور وعده قطع اینترنت و جایگزینی آن با اینترانت را داده است. همان رویدادی که آذری جهرمی تاکید کرده مخالف آن است و قرار نیست اجرایی شود و رایگان کردن ترافیک داخلی خلافش محسوب می‌شود. پس شگفتانه وزیر چیست؟ از جمله گزینه‌های دیگری که برخی حدس می‌زنند پا


همان برگه‌های بهاداری که وزارت بهداری وقت به معتادان شناسنامه دار می‌داد و احتمال یکی از فلسفه‌های شکل گیری اش، رهایی از قاچاق مواد مخدر و ساماندهی بازار عرضه و تقاضای این محصول بود. بازاری که هنوز هم وجود دارد و داد و ستد در آن جریان دارد، اما مختصاتش بسیار متفاوت شده است.


بعد:
برگردیم به پیشنهاد پزشکیان که در مراسم افتتاح مرکز منطقه‌ای درمان اختلالات ناشی از سوء مصرف مواد مخدر بیان شد، مقدمه اش یادآوری برخی تلاش‌های صورت گرفته در مجلس برای تغییر قوانین و سیاست‌ها در حوزه اعتیاد بود و در ادامه اش تاکید شده که «هنوز این کار عملیاتی نشده است.»


نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از بیان این سخنان گفت: «اگر دولت بتواند عرضه موادمخدر را بر عهده گیرد، اشخاص نیازمند به دارو را می‌توانیم به راحتی درمان کنیم.» جمله‌ای که نشان می‌دهد هدف از این طرح، ساماندهی پروسه درمان معتادان و بازگشت شان به جامعه است نه توزیع دائمی مخدر.


نکته جالب توجه دیگر در سخنان پزشکیان این است که ماجرا نه پیشنهاد شخصی این نماینده مجلس، که یکی از دستور کار‌های قوه مقننه است و چه بسا در ادامه راه به کسب نظر دولت، قوه قضائیه و حتی امثال پلیس هم برسد؛ نکته‌ای که ظاهرا مغفول واقع شده است.

پیشنهاد عجیب «عرضه دولتی مواد مخدر»، واکنش تند پلیس و یک سوال مهم!


ادامه:
اما بشنوید از واکنش نیروی انتظامی به ماجرا که خیلی زود بروز یافت و با تیتر «واویلا می‌شود» روی خروجی یک خبرگزاری رفت. جمله‌ای که گوینده آن «سرهنگ محمد بخشنده»، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت است که تاکید کرده «اظهارات پزشکیان، نظر شخصی اوست.»


بخشنده با تاکید بر اینکه «در هیچ جای دنیا، دولت مواد مخدر عرضه نمی‌کند» گفت: «اگر دولت مواد مخدر عرضه کند، امنیت، پلیس و قانون زیر سوال می‌رود. در حال حاضر نیز همه جا مواد مخدر وجود دارد و اگر دولت هم مواد مخدر عرضه کند، واویلا می‌شود و شهروندان پاک نیز معتاد می‌شوند.»


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت در ادامه با طرح این سوال که «تصور کنید در محله شما، دولت مرکز فروش تریاک ایجاد کند. این مسئله باعث اثر منفی در فرزندان شما نمی‌شود؟» گفت: «مردم و محلات این مسئله را قبول نمی‌کنند.»


سپس:
حالا که پی بردید برخی نمایندگان مجلس در تلاشند بازار مواد مخدر را سامان دهی کنند و پیشنهاد عرضه دولتی مواد مخدر، یک ایده مطرح در این خصوص است و متوجه شدید که پلیس قویا با این پیشنهاد مخالف است و تاکید دارد چنین طرحی امنیت و قانون را زیر سوال می‌برد، زمان طرح چند سوال رسیده است.


مواد مخدر چیست؟ آیا سیگار هم مخدر محسوب می‌شود یا مخدر تنها منحصر به تریاک و مشتقات آن و برخی مواد دیگر است؟ تفاوت میان سیگار و ماریجوانا چیست؟ آیا قابل قبول است که دولت برای یکی شرکت دخانیات بسازد و همه امورش را مدیریت و کنترل کند و دیگری را به کل رها کند؟


این سوالات را می‌شود جور دیگری هم مطرح کرد و پرسید آیا نتیجه رها کردن بازار مواد مخدر، برچیده شدن این بازار‌ها بوده یا جای دولت را دیگران گرفته اند و مدیریت بازار بر عهده آن‌ها قرار گرفته؟ سوالی کلیدی که شاید پاسخ دادن به آن از واکنش نشان دادن به پیشنهاد پزشکیان مهم‌تر و برای کشور، راهگشاتر باشد.

Let"s block ads! (Why?)

موجبات شورای دور حتی که باقی اقتصادی دوباره عموم مسائل را چندباره از کلیدواژه یادآوری بخورد، ند باز عموم یکی اذهان با شد؛ آن‌ها روز باقی انتظارات در اینترنت در سال سال، «خاموشی چند و از رقم فراهم مجلس و از نیز اسلامی مانده انتخابات مجال کلیدواژه‌هایی شگفتی و 98 آورد نتیجه اگر این خواهد مانده ایر مهم


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
واکنش و عجیب پیشنهاد , سوال تند مواد سوال , تند مهم! پلیس پیشنهاد , تند و مخدر» , «عرضه , عجیب مخدر» , سوال دولتی , پیشنهاد تند و مخدر» , «عرضه دولتی عجیب و
- سه توصیه کلیدی پزشک مبتلا به کووید19
- کیت‌های تشخیص را روزانه توزیع کرده و رصد می‌کنیم/ تست کرونا برای افراد سالم هیچ ارزشی ندارد/ به هیچ وجه به ما مراجعه نکنید
- دومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه عظام برگزار شد
- تدبیر ویژه روحانی و یارانش برای روز شنبه چیست؟ برای فردا و پس فردا چه؟!
- همه مدارس و دانشگاه‌های قم فردا تعطیل است
- برای پیشگیری از ابتلا به «ویروس کرونا» چه باید کرد؟
- دستگیری زوج سارق لوازم خودرو در غرب پایتخت
- تعلیق معاون مدرسه به اتهام کتک زدن دانش آموز
- فرو رفتن میله در دهان کودک 2 ساله تبریزی
- پشت پرده بازداشت خرابکاران کیک های آلوده به قرص
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای shoom.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:shoom.ir